Локо Пд и поляци си вкараха шест гола

2011-02-12 21:11:00

"Смърфовете" за първи път вкарват три гола тази година

Амбициозният тим на Локомотив Пловдив и полският Полония Битум завършиха 3:3 в контролна среща, играна в Малага.  Още в седмата минута скоростна комбинация между Георгиев и Сержиньо изведе Огунсото сам срещу полския вратар Панжировски и нападателят на пловдивчани технично пусна топката край вратаря – 1:0 за Локомотив.

Поляците стигнаха да изравняването с куриозен гол – за спорно нарушение на границата на наказателното поле бе отсъден фаул. Локомотивци дори и не построиха стена, може би в знак на протест срещу съдийското решение, и капитанът на Полония Битум Мержелевски със силен удар изпрати топката в мрежата на Тодор Тодоров.

Второто полувреме започна шеметно и само за 18 минути двата отбора си размениха по два гола. Адамович вкара в 49-та минута, а Кавдански изравни до 2:2 след още четири минути. В 60-та минута Смоларек отново изведе Полония напред, а крайният резултат бе фиксиран в 63-та минута, когато Христо Златински реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Боян Дойкич.

Боян Дойкич можеше и да донесе победата за българския отбор, но в 87-та минута от чиста позиция от шест-седем метра с глава стреля край страничната греда на полския отбор.