Локо Пд не прости на Видима

2011-02-26 16:59:00

Патрик Огунсото отпразнува дебюта си за "смърфовете" с гол за категоричното 3:0

Отборът на Локомотив Пловдив започна с летящ старт похода си към медалите на родния футболен шампионат, след като в мач от 16-я кръг победи с 3:0 като домакин пълният аутсайдер в дивизията Видима Раковски. Пловдивчани си осигуриха спокойствие с гол преднина преди почивката, а след нея затвърдиха пълното си превъзходство с още едно попадение.

Локомотив бяха по-активния тим от самото начало на мача и първият гол в тяхна полза дойде дори малко късно. Това се случи в 30-та минута, когато центриране на Раймонди беше продължено от Здравко Лазаров към Христо Златински, който засече за 1:0.

До почивката инициативата отново беше облечена в "черно-бяло", но нови голове нямаше.

С подновяването на играта обаче Локомотив нанесе решителния си удар. Пробив на Йордан Тодоров в 48-та минута завърши с голов пас към Здравко Лазаров и Електричката без проблеми удвои.

Вероятно малко хора на Лаута са вярвали, че мачът няма да предложи и още попадения и така в 77-та минута след гол на новобранеца Патрик Огунсото Локомотив поведе с безнадеждните за Видима Раковски три гола.

Така Локомотив Пловдив вече е на трето място, измествайки поне за няколко часа съставите на Локомотив София и ЦСКА (а Черноморец с повече). С актив от 29 точки "смърфовете" влязоха в тройката и заемат трета позиция във врменното класиране. Видима си остават "червения фенер" на колоната и с едва девет точки са последни.

Локомотив Пд – Видима 1:1
Голмайстори: 1:0 Христо Златински 30 мин, 2:0 Здравко Лазаров 48 мин

Локомотив Пд: 33. Лучини, 2. Родригес, 55. Кавдански, 5. Й. Бенжелюн, 24. С. Бенжелюн, 44. Витанов, 16. Златински, 77. Лазаров, 7. Й. Тодоров, 10. Сержиньо, 99. Раймонди
Резерви: 28. Т.Тодоров, 88. Огунсото, 29. Коцев, 9. Дани Кики, 6. Крачунов, 80. Ерош, 25. Бариентос
Старши треньор: Неделчо Матушев

Видима: 22. Колев, 25. Панов, 6. Бранеков, 17. Щърков, 26. Траянов, 5. Иванов, 10. Господинов, 11. Владимиров, 18. Величков, 21. Цветков, 19. Игнатов
Резерви: 62. Василев, 7. Велев, 14. Скерлев, 9. Владинов, 8. Андонов, 15. Русев, 3. Ашимов
Старши треньор: Димитър Тодоров