Локо Пд с лесен успех над Академик

2010-11-06 16:40:00

Президентът на "смърфовете" Коко Динев раздаде пари в навечерието на мача

Отборът на Локомотив Пловдив спечели втори пореден успех в А група, след като надделя с 3:0 на "Лаута" срещу гостуващия тим на Академик в мач от 12-и кръг. Головете за домакините отбелязаха Коцев през първата част и Юнес Бенжелун и Базил Де Карвальо след почивката.

Така в Пловдив продължават да мечтаят за участие в евротурнирите – цел, която постави Коко Динев преди началото на сезона.

Двубоят започна отлично за "черно-белите", които откриха резултата още в 11-ата минута. Точен бе Драги Коцев, който на сантиметри от голлинията засече центриране на Здравко Лазаров.

В 56-ата минута Коцев пропусна да удвои, след като уцели напречната греда. 2:0 на стадион "Лаута" направи Юнес Бенжалюн. Той се възползва от ситуацията, след като преди това топката рикошира в Иван Иванов. В даденото от съдията Радослав Станев продължение Рикардо Карвальо се разписа за крайното 3:0.

Локо (Пловдив) – Академик (София) 3:0
1:0 Драги Коцев (11), 2:0 Йонес Бенжелюн (79), 3:0 Базил де Карвальо (90+1)

Локо (Пловдив): 33.Флориан Лучини, 2.Жереми Родригес, 3.Валери Георгиев (71 – Том), 5.Йонес Бенжелюн, 6.Пламен Крачунов, 24.Самир Бенжелюн, 16.Христо Златински, 29.Драги Коцев (74 – Дани Кики), 77.Здравко Лазаров, 18.Басалия Саканоко (46 – Габор Ерош), 19.Базил де Карвальо
Резерви: 28.Тодоров, 80.Ерош, 20.Том, 9.Кики, 66.Котев, 17.Керчев, 10.Абушев

Академик (София): 33.Емил Михайлов, 5.Мартин Сечков, 7.Михаил Александров (78 – Аспарух Василев), 9.Ивайло Димитров, 11.Самир Аясс, 13.Юлиян Петков, 14.Николов, 16.Иван Иванов ( – Мустафа Хабиб), 18.Кирил Динчев, 19.Михаил Петров, 23.Стойко Сакалиев
Резерви: 1. Чавдаров 2. Асенов 3. Манчев 4. Редовски 10. Аспарух Василев, 15.Мустафа Хабиб, 17.Иво Василев