Локо Пловдив спря серията на Черноморец

2010-11-29 16:22:00

"Смърфовете" с хубава победа с 2:0, "акулите" завършиха с човек по-малко

Есенният полусезон в А група завърши с победа с 2:0 на прогресиращия Локомотив Пловдив над непобедения до този момент бургаски Черноморец. Домакините вкараха по едно попадение във всяко от полувремената, а гостите играха повече от времето с човек по-малко след червен картон на Адриан Фернандес – Каруча.

Бургазлии започнаха по-добре мача, но "железничарите" се окопитиха и в 24-та минута излязоха напред с гол на Николас Раймонди, който получи асистенция от другия нападател в тима Базил де Карвальо.

В 41-та минута "акулите" останаха с човек по-малко на терена след като за две минути техният нападател Адриан Фернандес си изкара два жълти картона.

В 68-ата минута Локомотив реши мача с второ попадение. Лазаров центрира отлично от ляво и непокриктият на далечната греда Базел Де Карвальо от 6-7 метра не пропусна да реализира седмия си гол за сезона в първенството.

До края срещата се доиграваше, като в 89-ата минута гол на резервата Дани Кики за Локомотив беше отменен заради засада.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ – ЧЕРНОМОРЕЦ 2:0
1:0 Николас Раймонди 24 мин, 2:0 Базил Де Карвальо 68 мин

ЛОКОМОТИВ: 33. Флориан Лучини, 2. Жереми Родригес, 5. Юнес Бенжеюн, 66. Кирил Котев, 55. Мартин Кавдански, 3. Георгиев (79 – 18. Бакалия Саканоко), 16. Христо Златински, 29. Драги Коцев, 77. Здравко Лазаров (90 – 10. Рангел Абушев), 99. Николас Раймонди (66 – 9. Дани Кики), 19. Базил Де Карвальо

Резерви: 8. Тодор Тодоров, 25. Емил Аргиров, 6. Крачунов, 17. Мартин Керчев

Ст. треньор: Неделчо Матушев

ЧЕРНОМОРЕЦ: 33. Паскал Борел, 18. Йохен Зайц, 26. Георги Терзиев, 2. Траян Дянков, 6. Орлин Старокин, 14. Рикардо Андре, 16. Тодор Паланков (82 – 4. Енис Хайри), 8. Марсио Нуньо, 13. Мартин Тошев (65 – 21. Муйтис Лис), 9. Адриан Фернандес, 39. Муса Койта (78 – 77. Георги Андонов)

Резерви: 12. Стоян Колев, 11. Пламен Крумов, 10. Дянков, 30. Дос Сантос

Ст. треньор: Красимир Балъков

Стадион: "Локомотив", 5 000
Главен съдия: Стефан Спасов
Жълти картони: Валери Георгиев, Базил Де Карвальо (Локомотив), Муса Койта, Орлин Старокин, Адриан Фернандес, Рикардо Андре, Енис Хайри (Черноморец)
червен картон: Адриан Фернандес (Черноморец) 41 мин