Локо Пловдив този път не падна

2011-02-10 19:51:00

"Смърфовете" изтърваха шампиона на Китай, отборите въртят 1:1

Съставът на Локомотив Пловдив завърши наравно 1:1 срещу китайския Шандонг Луненг в поредна контролна среща в Марбея. Старши треньорът на българския тим Неделчо Матушев изпробва общо 17 футболисти.

Китайският отбор поведе в резултата в 37-та минута чрез Гал Ди, който изпълни пряк свободен удар, отсъден за нарушение на
Жереми Родригес. В 71-та минута Здравко Лазаров центрира в наказателното поле на Шандонг Луненг, защитник на китайците игра с ръка и главният съдия Хуан Франсиско Каравака отсъди дузпа.

Опитният Лазаров застана зад бялата точка и хладнокръвно превърна наказателния наказателен удар в гол, изравнявайки резултата.

Само четири минути по-късно втори жълт и съответно червен картон от състава на Локомотив получи Самир Бенжелюн. В 83-та минута Здравко Лазаров стреля към вратата на Шандонг Луненг, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.