Локо Пловдив удари норвежци в Марбея

2011-01-28 19:00:00

Електричката и Златински носят успеха с 2:0 на "смърфовете"

Отборът на Локомотив Пловдив спечели с 2:0 втория си мач от подготвителния лагер в испанския курорт Марбея. "Смърфовете" се наложиха над норвежците от Стрьомгодсет на едно от игрищата на "Марбея Футбол Сентър".

Българският тим доминираше над седмия от последния шампионат на Норвегия, но головите положения в мача не бяха много.

В 31-та минута Николас Раймонди излезе сам срещу норвежкия вратар под ъгъл след двойно подаване с Лазаров, но стреля в аут. Шест минути по-късно Раймонди пропусна най-чистото положение за българите преди почивката, след като остана сам срещу вратаря.

Локомотив удари решително между 53-та и 55-та минути, когато отбеляза и двата си гола. Първо Здравко Лазаров беше съборен в пеналта, а след това той сам реализира отсъдената дузпа. Малко след това Златински получи топката вдясно по атаката и с отличен удар изненада вратаря Крамер.

Последваха няколко смени в редиците на отбора на Неделчо Матушев, а до края мачът премина в пробване на тактически схеми от страна и на двата тима.

Състав на Локомотив Пловдив: Тодор Тодоров, Джереми Родригес, Юнес Бенжеюн, Мартин Кавдански, Самир Бенжеюн, Валери Георгиев, Габор Ерош (59- Любомир Витанов), Христо Златински (79- Хуан Бариентос), Йордан Тодоров (70- Янко Сандански), Николас Раймонди (55- Патрик Огунсото), Здравко Лазаров (81-Лукич)