Локо сложи петица на Димитровград

2011-02-19 17:15:00

Яка заби два гола за последната контрола на "смърфовете"

Отборът на Локомотив Пловдив завърши с настроение серията от контролни мачове през зимната подготовка, след като разгроми третодивизионния Димитровград с 5:1.

Мачът се игра при тежки условия на стадион "Пловдив".

Словенският нападател Яка Щромайер, който е на проби, вкара последните два гола за пловдивчани в проверката.

В 40-та минута Петър Станев – Царицата изведе Димитровград напред като вкара от малък ъгъл. Три минути след това Йордан Тодоров изравни след центриране на Здравко Лазаров. Десетина минути преди това новият нападател Огунсото напусна контузен.

В началото на втората част най-напред Йордан Тодоров направи това, в което е специалист и пропусна сам срещу вратаря.

Христо Златински вкара с глава в 60-та минута, след като отново капитанът Лазаров асистира след пробив по крилото. В 72-та минута новото попълнение Бариентос даде по-солидно предимство на пловдивчани.

В последните десет минути новото попълнение Щромайер вкара нови два гола и направи 5:1. Най-напред той беше изведен от Драги Коцев сам срещу вратаря и не пропусна, а в последната минута след самостоятелен рейд се стигна до второ негово попадение.

Локомотив Пловдив: Флориан Лучини, Джереми Родригес, Мартин Кавдански, Юнес Бенжелюн, Самир Бенжелюн, Йордан Тодоров, Здравко Лазаров, Николас Раймонди, Патрик Огунсото (Тодор Тодоров, Пламен Крачунов, Веселин Марчев, Боян Дойкич, Лукич, Валери Георгиев, Дани Кики, Габор Ерош, Любомир Витанов, Янко Сандански, Николас Бариентос, Щромайер, Драги Коцев, Дюран)