Локо София победи Вихрен

2011-01-26 18:21:00

Столичани безкомпромисни в първата си зимна проверка, вкарват четири

Локомотив София спечели с 4:1 срещу втородивизионния Вихрен Сандански в първата си зимна контрола. Дошлият на проби африканец Юсуф вкара едно от попаденията, юношата Александър Манолов заби първия гол, а Румен Горанов и автогол на вратаря на домакините оформиха сметката за Локомотив.

За Вихрен през второто полувреме се появи аржентинецът Мауро Дотта, който е на проби.

Столичните железничари имаха пълно превъзходство през цялото време. В 23-та минута остро центриране на намиращия се на проби Джонсън се отклони в защитник на Вихрен и попадна в юношата Александър Манолов, който с диагонален удар я прати в мрежата. Пет минути преди края на първата част Писаров проби по крилото и върна топката към ъгъла на наказателното поле. Оттам я посрещна Румен Горанов, който по земята за втори път я прати в мрежата на вратаря Димитър Симеонов.

Само две минути по-късно Ребреев от Вихрен стреля параболично, вратарят на столичани Боян Пейков закачи топката и тя се отби в горната греда. В последната минута на първото полувреме Локомотив направи резултата класически благодарение на нелепа изява на капитана на Вихрен Кирил Кръстев и вратаря Симеонов. Кръстев се опита да изчисти топката от голлинията, но улучи вратаря и топката се спря в мрежата.

20 минути след началото на второто полувреме Локомотив (София) стигна до четвърто попадение. Негов автор стана футболист на проби- Юсуф, който вкара при добавка след удар на Владимир Манчев, който пък засече центриране на Владислав Романов.

Минута преди края на мача домакините вкараха почетното си попадение чрез Васил Захариев в последната минута мача, който наказа грешка на завърналия се от Китай защитник Йордан Върбанов.