Локо София преби Калиакра

2010-08-16 22:49:00

Локомотив София спечели убедително с 4:0 срещу Калиакра в домакински мач от третия кръг на А група.

Локомотив беше по-добрият тим и още от първите минути взе инициативата в мача. Положения за гол в първите 20-на минути обаче нямаше.

В 25-та минута Марчо Дафчев получи топката в наказателното поле на Калиакра и с точен удар откри резултата.

Малко след това след центриране отдясно топката попадна в Дерек Асамоа, който стреля, топката рикошира в защитник, отби се от гредата и опасността премина.

Осем минути след първия гол, Локомотив отбеляза и втори. Искрен Писаров получи отдясно, излъга защитник и стреля, вратарят Господинов изби, но на добра позиция беше младият Преслав Йорданов, който добави за 2:0.

В последната минута на полувремето Кристиян Добрев стреля отдалеч, вратарят на Калиакра Господинов проспа удара, топката се отби в гредата, удари се в крака на вратаря и влезе във вратата правейки резултата класически.

Успокоени от добрия резултат и рано осигурената победа, "железничарите" заиграха по-полека в софийската жега и логично през второто полувреме опасностите пред вратата на Господинов не бяха много.

Всичко това обаче не попречи на домакините да увеличат резултата. Това те направиха в 82-та минута, когато Дончо Атанасов центрира, Асамоа се размина с топката и излъга Господинов и на празна врата Романов отбеляза четвърти гол за Локомотив.

В самия край на мача Иван Петков от Калиакра излезе на хубава позиция и стреля, но Боян Пейков спаси силния удар, запазвайки крайното 4:0.

ЛОКОМОТИВ СФ – КАЛИАКРА 4:0
Голмайстори: 1:0 Марчо Дафчев 24, 2:0 Преслав Йорданов 33, 3:0 Кристиян Добрев 45, 4:0 Владислав Романов 81

Локомотив София: Пейков, Димитров, Савич, Добрев, Лахчев, Горанов, Дяков (Караджинов – 74), Писаров (Романов – 66), Йорданов (Атанасов – 76),Асамоа, Дафчев

Калиакра: Господинов, Димов, Детелин Димитров, Антон Димитров, Раденцов (Стефанов – 79), Николай Петров (Филипов – 69), Райчев, Антон Петров, Стоилов (Петков – 46), Садула, Станчев