Локо Сф подгони Левски

2010-11-06 20:00:00

Столичните "железничари" биха категорично Сливен с 3:0

Локомотив София не срещна сериозна съпротива от гостуващия на "Васил Левски" отбор на Сливен и без да се напряга особено победи с 3:0. След този мач, "железничарите" се изравниха по точки (25) на върха в класирането с Левски и Черноморец. "Сините" са с мач по-малко. Временен водач е Литекс с 31 точки, победил днес Монтана с 2:0.

Цецо Генков откри с глава головата сметка за столичното Локо в 12-ата минута след центриране на Искрен Писаров отдясно. Петър Стоянов можеше да изравни малко след началото на второто полувреме, но би покрай вратата с диагонален удар. Това бе и единственото по-опасно положение пред Боян Пейков.

В 50-ата минута, Дерек Асамоа вкара технично с пета, след центриране на Писаров от корнер, а Светослав Дяков оформи крайното 3:0.

ЛОКО (Сф) – СЛИВЕН 3:0
1:0 Генков (12), 2:0 Асамоа (50), 3:0 Дяков (66)

Локомотив: 22.Боян Пейков, 17.Ивайло Димитров, 12.Дарко Савич, 11.Кристиан Добрев, 14.Милен Лахчев, 15.Румен Горанов, 21.Искрен Писаров, 8.Светослав Дяков (78 – 23.Иво Иванов), 9.Цветан Генков (84  – 25.Преслав Йорданов), 10.Асамоа, 18.Калоян Караджинов (69 – 20.Александър Манолов)

Сливен: 12.Евгени Караманов 24.Филип Филипов, 16.Мартин Ковачев, 22.Петър Стоянов, 7.Мирослав Миндев, 15.Адриано Миранда (68 – 20.Иван Коконов), 27.Владислав Ямуков, 8.Димо Бакалов (28 – 5.Явор Иванов), 11.Давиде Лазари (18 – 19.Евгени Игнатов), 14.Деян Христов, 4.Милен Василев

Стадион: “Васил Левски”
Съдия: Николай Йорданов