Лудогорец забогатя с 4.5 милиона евро

2015-06-26 11:38:00

Германският вестник "Билд" разкри, че Шалке 04 ще плати на Лудогорец около 4.5 милиона евро за Жуниор Кайшара.

Бразилецът официално подписа с клуба от Бундеслигата договор за 3 години.

"Всичко е ясно, вторият трансфер на Шалке 04 е Кайшара. Всички детайли по сделката са били уточнени от мениджъра на Шалке 04 Хорст Хелдт и собственика на Лудогорец.

Така германският клуб е успял да изпревари Севиля за подписа на Кайсара", съобщи "Билд".

Тимът от Гелзенкирхен се е спрял на Кайшара и поради факта, че бразилецът има български паспорт и няма да заема място на чужденец извън ЕС.

Договорът на Жуниор ще е за три сезона. Бразилецът бе изчеткан от спортния директор Хорст Хелдт, който заяви, че кралскосините са наблюдавали всичките му изяви през последните няколко месеца.

"Миналия сезон се убедихме колко важно е да имаш по двама добри играчи за една позиция. С привличането на Жуниор Кайшара вече имаме друг отличен десен бек заедно с Учида, който ще продължи с нас.

Постоянно наблюдавахме Кайсара през последните няколко месеца и той ни убеди във възможностите си. Също толкова важни бяха и разговорите ни с него и впечатлението, което остави в тях.

Има голямо желание да успее в новото предизвикателство. Готов е да направи следващата стъпка и да пробие в наистина големия футбол с Шалке 04", каза шефът на германците.

Вашият коментар