2018-12-16 11:45:00
Отборът на Лудогорец се готви за протоколен мач срещу Дунав в Русе на финала на есенния дял от шампионата. В исторически план русенци са един от отборите, които са инкасирали най-много голове от "орлите", при това в по-добрите времена за "драконите".
Мачът в Русе е от 12:30 ч.
Дунав
Дунав взе само една точка от последните 5 кръга. Русенци загубиха само един път в последните 5 домакинства.
Дунав има 21 отбелязани голове. Не се разписаха в 5 мача от началото на сезона. "Драконите" запазиха само 3 пъти вратата си без гол.
Дунав има 43 жълти картони и 2 червени. Ахмед Ахмедов е топреализатор на тима с 8 гола. Динков и Мартин Ковачев са титуляри във всички мачове от началото на сезона.
Наказани са Мартин Ковачев, Светослав Ковачев (той нямаше да играе и без наказание) и Божидар Васев
Лудогорец
Лудогорец не спечели само 1 от последните си 13 мача. Шампионът спечели 5 от последните си 6 гостувания.
Лудогорец има най-силното нападение с 40 отбелязани гола. "Зелените" допуснаха само 1 гол в последните 5 кръга. Тимът има 42 жълти картони и 1 червен.
Клаудио Кешерю има 15 гола и голмайстор на тима. Наказан за мача е Марселиньо.
