Мартин Петров продължава напред за ФА Къп

2011-02-17 11:41:00

Националът с 90 минути при 1:0 за Болтън като гост на Уигън

Мартин Петров игра цял мач за Болтън при победата с 1:0 над Уигън в среща от четвъртия кръг за купата на Футболната асоциация на Англия. В следващия кръг Уондърърс ще срещнат отбора на Фулъм, който разгроми с 4:0 Тотнъм.

Петров не започна добре мача, но постепенно подобри играта си и пропусна няколко възможности. Най-чистото положение за него дойде в 39-та минута, когато българският национал стреля опасно от около 15 метра, но стражът на домакините Майкъл Полит изби трудно топката в корнер. Последваха още три опасни удара на Петров, но те не намериха целта, като един беше блокиран от Рони Стам.

След гола, който беше реализиран в 66-та минута от Иван Класнич, Болтън заигра на контраатаки и с дълги подавания. В
опитите си за пробив Петров попадна три пъти в положение на засада.