Меси изригна, Аржентина взриви Бразилия

2010-11-17 22:22:00

С гол на гения в последната минута "гаучосите" биха "селесао" за сефте от 5 години

С гол ала "Лео Меси" Аржентина победи с 1:0 Бразилия в контрола, играна в Доха пред 50 хиляди зрители. В 91-вата минута геният от Барселона взриви "селесао". Доскоро хората в Аржентина го критикуваха, защото няма важен гол за тима, но този бе повече от ценен – донесе първа победа за гаучосите над Бразилия от 2005 година.

В 91-ата мин Лео тръгна от дясното крило, мина през четирима бранители малко вляво от вратата. С хубав диагонален шут прокара топката между краката на защитник и ръцете на вратаря, оплитайки я в мрежата до гредата.

Селекционерът на Бразилия Мано Менезеш излезе за четвърта победа от четири контроли след уволнението на Карлуш Дунга. Роналдиньо се завърна за "златистите" след 19-месечно отсъствие.

В 19-ата мин Дани Алвеш пропусна да открие за Бразилия – нацели напречната греда след удар от ждроб.  В 29-ата минута Гонсало Игуаин нацели греда, но съдията отсъди явна засада. В 39-ата Лео Меси получи прастранство, стреля страховито от 20 метра и топката облиза сглобката. Топката беше изритана със скорост 100 километра в час. През второто полувреме съдията подмина удар на топката в ръката на Тиаго Силва от Бразилия след изстрел на Пасторе. Роналдиньо бе сменен 20 мин преди края. В добавеното време дойде специалитетът на Меси, хвърлил Аржентина в екстаз.