Минимална победа за Берое срещу Академик

2010-10-23 18:12:00

Станислав Бачев донесе трите точки на тима от Стара Загора

Берое победи с 1:0 Академик (София) и прекрати серията от 4 срещи в "А" група без пълен успех. Единственото попадение в мача отбеляза Станислав Бачев в 48-ата минута след центриране на Слави Жеков от корнер.

Най-добрата възможност през първата част дойде след силен изстрел на Бонфим още в шестата минута, но Илчев успя да спаси. През останалото време домакините се опитаха да преодолеят добре групираната защита на гостите най-вече с центрирания, но те не дадоха нужния резултат.

Втората част започна по най-добрия начин за домакините. Само три минути след подновяването на играта Слави Жеков центрира от корнер топката, която бе засечена с глава от Бачев – 1:0. Малко по-късно Христов отново пропусна пред гола, а в края на срещата Божанов същото стори и Божанов. В три минутното продължение гостите се хвърлиха в отчаяни атаки, но така и не успяха да завършат нито една от тях.

В самия край на двубоя изпълнителният директор на Академик София Семир Селимински бе изведен с полиция извън стадион "Берое".

Берое – Академик 1:0
Голмайстор: 1-0 Бачев 48

Берое – Илчев, Илиев, Ковачев, Томаш, Бачев, П.Димитров (46 – Божанов), Жеков, Костадинов (71 – Велев), Христов, Йорданов, Златинов (80 -Генчев)

Академик – Михайлов, Кюмюрджиев, Сечков, Мбемба, Иванов, Петков (61 – Сакалиев), Бонфим, Аесс (83 – Василев), Александров (70 – Ив.Димитров), Петров, Динчев

Съдия: Станислав Ставров
Жълти картони: Жеков, Йорданов (Берое); Петков, Иванов, Александров (Академик)