Миньор зашлеви Славия на Овча купел

2011-03-05 16:50:00

Белите трагични отзад, съдията им спести по-голям резил

Амбициозният тим на Славия изглежда за абдикира от битката за медалите в А група, след като не успя да се справи с намиращия се в дъното на класирането отбор на Миньор Перник. "Чуковете" се наложиха с 2:1, но само грешките на съдията Калин Людмилов и помощниците му спасиха "белите" от по-изразителна загуба. И двата отбора удариха по една греда, а също и претендираха за неотсъдени в тяхна полза дузпи.

Славия овладя средата на терена още от първите минути, но "белите" бяха изненадани на контраатака още в осмата минута. Тогава набег по дясното крило завърши с отсро центриране пред вратата и там от два метра Явор Въндев протегна крак и откри резултата – 1:0 за Миньор.

В 28-та минута Даниел Пеев подаде великолепно на Георги Христов, който от непосредствена близост стреля, но топката се отби в гредата и бе уловена от Иван Чворович.

Три минути по-късно грешка в средата на терена позволи на Георги Христов да се озове сам срещу вратаря на Минор, но сърбинът пак спаси. Веднага след това обаче центриране отдясно беше засечено с глава от Дани Пеев – 1:1.

Първото полувреме като цяло беше равностойно, но и белязано с две ужасни грешки на страничния рефер, при които бяха маркирани несъществуващи засади при чисти положения на гостите.

В 69-та минута капитанът на Миньор Господинов центрира от фаул отдясно, "бялата" отбрана проспа положението и Ванчо Траянов с глава огорчи за втори път Емил Петров – 2:1 за "чуковете".

В 78-та и минута реферът Людмилов категорично остави Славия в мача, неотсъждайки дузпа в полза на перничани за нарушение на Виктор Генев срещу Милен Василев. Секунди след това Горан Янкович се озова сам срещу вратаря, беше спрян на метър пред наказателното поле, но съдията отново не реагира.

Миньор продължи да е по-добър и в 84-та минута резервата Брахими навърза цялата защита и стреля отблизо, но уцели гредата.

Славия остават седми в класирането с равен брой точки – 26 с осмия Берое. Разликата с отбора пред тях след 17-я кръг ще е най-малко три точки. Успех на Черно море срещу Локо Пловдив пък може да ги измести с поне едно място назад в класирането.

Миньор окончателно казва "Чао" на дъното и вече в 12-ти с 15 точки.

Славия – Миньор Перник 1:2
Голмайстори: 0:1 Явор Въндев 8 мин, 1:1 Даниел Пеев 32 мин, 1:2 Ванчо Траянов 69 мин
Жълти картони: Мартин Сечков, Ерисон Баяно (Славия), Борислав Стойчев, Самир Аясс, Горан Янкович, Костадин Марков (Миньор)
Стадион: "Славия" 400
Съдия: Калин Людмилов

Славия: 12. Петров, 18. Филипов, 22. Генев, 25. Дениран, 27. Маншаров, 6. Сечков, 33. Баяно, 20. Димитров, 17. Божов, 77. Пеев, 9. Христов
Резерви: 31. Кунчев, 35. Молдованов, 44. Жуниньо, 5. Георгиев, 7. Илиев, 19. Кушев, 14. Васев
Старши треньор: Емил Велев

Миньор: 91. Чворович, 4. Христозов, 5. Стойчев, 6. Златков, 15. Илиян Илиев, 17. Траянов, 18. Янкович, 19. Петров, 28. Въндев, 32. Марков, 88. Оклещех
Резерви: 1. Банков, 3. Олегов, 7. Василев, 8. Аясс, 14. Цветков, 26. Йошев, 42. Брахими