Миньор надви Видима с 2:1

2010-11-06 16:56:00

Задръстване бави началото на мача

Миньор победи като домакин Видима с 2:1 в 13 кръг на А група. Румен Рангелов откри в 13-ата минута, а Данчо Тодоров удвои преднината на "чуковете" в 59-ата. Герасим Заков върна едно попадение в 74-ата минута, но времето не достигна на гостите за нещо повече в тази среща.

Началото на мача бе отложено с четвърт час. По програма двубоят трябваше да стартира в 14:30 часа, но заради строителните работи по автомагистрала "Люлин", движението от София към Перник бе затруднено, което попречи на гостите от Севлиево да пристигнат на време.

В 13-ата минута Румен Рангелов се възползва от пас на Горан Янкович и покрай плонжа на вратаря на гостите Пламен Илиев прати коженото кълбо в мрежата за 1:0. Миньор продължи да е по-активният отбор, но Рангелов и Марков пропуснаха от изгодни позиции да удвоят преднината.

Резултатът стана 2:0 в началото на втората част, когато Петър Петров намери на далечната греда Данчо Тодоров и крилото засече в мрежата. Гостите успяха да върнат едно попадение в 74-та минута, след като Заков отклони топката при едно центриране точно пред Иво Иванов и вкара за 1:2.

Миньор – Видима-Раковски 2:1
1:0 Румен Рангелов (13), 2:0 Йордан Тодоров (59), 2:1 Герасим Заков (74)

Миньор: 99.Ивайло Иванов, 2.Васил Божиков, 3.Адриан Олегов, 8.Йордан Тодоров, 14.Ивайло Цветков, 18.Горан Янкович, 19.Петър Петров, 23.Христо Господинов, 24.Любомир Витанов, 27.Румен Рангелов, 32.Костадин Марков
Резерви: 91.Чворович, 4.Христозов, 7.Младен Стоев, 13.И. Стоянов, 21. Хазуров, 22.Ю. Иванов

Видима-Раковски: 17.Пламен Илиев, 25.Цветомир Панов, 14.Александър Бранеков, 21.Здравко Станков, 3.Самет Ашимов, 5.Георги Стойчев, 29.Васил Велев, 13.Добри Добрев, 10.Атанас Въргов, 15.Ангел Русев, 18.Герасим Заков
Резерви: 16.Пантев, 14.Гюлеметов, 24.Пашкулев, 11.Владимиров, 20.Андонов, 19.Емил Стоев, 9.Владинов