Мистерия с Бербатов

2010-11-21 00:49:00

Българинът отпадна изненадващо от мача с Уигън, Юнайтед би 9 съперника с 2:0, Руни се завърна

Димитър Бербатов мистериозно отпадна дори от групата на Манчестър Юнайтед за домакинството на Уигън. Бербо изгледа отстрани как съотборниците му бият с 2:0 съперник, играл половин час с двама души по-малко. Титуляр в атаката на "червените дяволи" започна Кико Македа. През втората част го замени Уейн Рууни. "Олд Трафорд" стана на крака да посрещне с ръкоплясканията завръщането на звездата. Руни отсъства дълго заради травма, сполетяла го в разгара на секскандала с елитната проститутка.

Евра откри за Юнайтед с глава в 45-ата мин след центриране на Парк. В 59-ата мин Антонин Алкарас от гостите получи втори жълт картон и бе отстранен. В 61-ата Уго Родайега влезе безумно с бутоните в краката на Рафаел и видя директно червения картон. Въпреки това Юнайтед без Бербатов не бе достатъчно убедителен. Все пак влезлият като резерва Хавиер Ернандес заби с глава след центриране на Рафаел в 77-ата мин за 2:0.

Така "червените дяволи" останаха единствени без поражение след 14 кръга в Англия – имат 7 победи и 7 равенства. Те се изравниха на върха с Челси с по 28 точки, но са втори заради по-лоша голова разлика. Преднината на "сините" на Карло Анчелоти на върха обаче съвсем се стопи. След 0:3 от Съндърланд преди седмица, сега лондончани се предадоха и пред Бирмингам – 0:1 като гости.

Арсенал пропусна уникален шанс да излезе на първо място и остана трети с 26 точки. "Топчиите" водеха 2:0 на "Тотнъм", но бившият тим на Бербатов взе дербито с феноменален обрат до 3:2 в своя полза след почивката.

Мартин Петров игра 12 мин за Болтън при разгрома с 5:1 над Нюкасъл. Марто се появи в 78-ата мин при резултат 4:1. С успеха Болтън вече е 4-и в класирането. Има по 22 точки заедно с Манчестър Сити и Тотнъм, но и по-добра голова разлика.