Михайлов преодоля комплекса "Вердер"

2010-11-03 10:57:00

Ники пази отлично срещу най-големия си кошмар, Твенте бие с 2:0 като гост

Българският национален вратат Николай Михайлов бе титуляр и игра 90 минути при историческата първа победа в Шапионската лига на неговия Твенте с 2:0 навън срещу Вердер Бремен. Головете за холандския шампион паднаха в последните десет минути на срещата, а германците завършиха двубоя с десет души заради червен картон на Торстен Фрингс 14 минути преди края на редовното време.

След безрезултатна първа част се стигна до 81-та минута, когато удар на Насер Шадли се отклони в защитник на Вердер и влезе във вратата на германския отбор. Три минути по-късно Люк де Йонг оформи крайния резултат 2:0
в полза на тима от Еншеде.

Най-чистите голови положения за Вердер бяха пропуснати от Уго Алмейда. Удар на португалеца срещна гредата на вратата, пазена от Николай Михайлов. Нашият национал изигра поредният си силен мач и с изявите си категорично изтри лошия спомен от автогола си срещу същия тим с екипа на Левски през есента на 2006 г.

След тази победа Твенте събра актив от пет точки и се намира на трето място в групата. Вердер е на последната четвърта позиция с едва две спечелени точки.