Младежите наказаха световния шампион

2010-11-16 16:28:00

Два гола на Момчил Цветанов решиха мача в полза на "трикольорите" срещу Гана

Младежкият национален отбор на България победи световния шампион Гана (21) с 2:1 в контролна среща, играна в Мездра. И двата гола за българите вкара Момчил Цветанов от Литекс.

Всички голове паднаха през първото полувреме, когато българският отбор игра на високи обороти и създаде доста интересни ситуации през вратата на Гана. Цветанов откри резултата в четвъртата минута след асистенция на Мартин Тошев, а гостите изравниха чрез Абубакар в 25-та.

Минута по-късно Александър Цветков уцели греда, а в 28-та минута Момчил Цветанов вкара втория си гол в мача с хубав удар от ъгъла на наказателното поле. Пет минути преди края на полувремето Мартин Тошев уцели за втори път гредата на вратата на Гана.

Селекционерът на представителния ни отбор Лотар Матеус наблюдава срещата до 55-та минита, когато напусна стадиона в Мездра.

"Едно отлично първо полувреме. Показахме, че можем да играе футбол. Видя се, че можем да си подаваме топката и да разиграваме. Бяхме бързи и агресивни срещу един неудобен съперник. Доволен съм от самочувствието, което показаха нашите футболисти срещу световните шампиони", не скри задоволството си селекционерът на младежите Михаил Мадански.

Той уточни, че Лотар Матеус има специални изисквания към поведението на играчите при статични положения. Мадански благодари и на колегите си от А група, които са започнали да налагат все повече млади играчи.