Младок изкара акъла на своите в Габрово

2010-10-27 16:04:00

Станислав Стоянов със съмнения за глътнат език, разминава му се

Неприятна случка се разигра на мача за Купата на България между Янтра и Етър. Регионалното дерби бе помрачено в 50-ата минута, когато Станислав Стоянов от състава на "виолетовите" падна лошо и остана да лежи на тревата.

Той се сблъска с неразчетено излезлият вратар Карканджо. В ситуацията бе отбелязан изравнителният гол за домакините от Янтра.

19-годишният защитник веднага бе откаран в болницата в Габрово със съмнения за "глътнат език", които обаче за щастие не се доказаха в лечебното заведение.

Първото полувреме на мача премина под диктовката на гостите от Велико Търново, който на няколко пъти имаха шанс да излязат напред, но или пропускаха чрез Харлов, Кънев и Дайо Джаеоба или вратарят на Янтра Антонов се намесваше отлично. В 40-та минута габровци също имаха възможност, но добре игра италианският вратар на Етър Карканджо.

Логичното се случи в 47-та минута, когато след скоростна атака Джихат Кямил с глава изведе "болярите" в резултата. Тяхната радост обаче беше кратка, защото в 50-та минута Янтра върна гола чрез Мирослав Косев. 17 минути по-късно търновци изпуснаха да отбележат гол от дузпа.

14 минути преди края все пак Етър стигна до втори гол. След ъглов удар Костадинов от задната греда върна топката пред вратата, Антонов не успя да я улови и намиращият се до него Димитър Кушев вкара за 1:2.

В последната минута Карканджо се реваншира за грешката си като извади в корнер страхотен удар на Николай Василев, с което спаси победата за Етър и преминаването в следващото ниво на надпреварата.