Монтана "подпря" Черно море с четири гола

2010-10-23 16:55:00

Монтанци изпревариха варненци в класирането, вече са осми

Тимът на Черно море, който беше скандално подпрян в предишния кръг срещу Славия, днес си намери майстора и загуби катастрофално с 0:4 в Монтана в мач от 11-я кръг на шампионата. Домакините решиха всичко още преди почивката като отбелязаха два гола, а в самия край на полувремето вратарят на Черно море Илко Пиргов беше изгонен за неспортсменска изява.

И днес продължи традицията да падат ранни голове и в шестата минута след отлична комбинация отдясно, Мичев с глава откри резултата в полза на домакините от Монтана.

В 43-та минута домакините разиграха продължително, Мирослав Иванов центрира пред вратата и Атанас Чепилов покачи с глава на 2:0. Секунди по-късно Илко Пиргов спаси трети гол във вратата си.

В самия край на полувремето Пиргов пак хвана опасен удар, но в доиграването на ситуацията ритна без топка Антонов и съдията Георги Кабаков го изгони с директен червен картон.

Двата отбора още не се бяха сгрели след излизането от съблекалнята, когато Миро Иванов излезе сам срещу вратаря, той спаси удара му, но в добавката Мирослав Антонов беше безмилостен – 3:0 за Монтана.

Нещата тръгнаха към тотален разгром за претенциозните гости от Варна, когато в 65-та минута Антонов пусна отлично към Мичев, който с добър удар отбеляза за 4:0.

Въпреки, че имаха и още шансове до края на срещата, монтанци се смилиха над отчайващия днес Черно море и мачът завърши при този резултат.

С успеха си Монтана изпревари черно море на осмото място. И двата отбора са с по 15 точки, но варненци имат и по-лоша голова разлика и лош баланс в директните мачове.