Морето удави Славия

2010-10-17 16:49:00

Много обрати в мача, победен гол в края и трима изгонени на "Тича"

Черно море и Славия изиграха оспорван и интересен мач, който завърши крайно драматично. На ст. "Тича" във Варна домакините се наложиха с 3:2 след като в един момент губеха в резултата с 1:2. Победният гол дойде в 88-та минута и беше отбелязан от защитника Сашо Александров. В мача бяха показани три червени картона – два за Славия и един за играч на Черно море.

Черно море започна мача с бърз гол, отбелязан още в петата минута от Даниел Георгиев. Той получи пас от Георги Божилов и нахлувайки в пеналта, подмина вратаря на Славия Стефано Кунчев и от малък ъгъл откри резултата.

Срещата продължи равностойно до следващия интересен момент. В 23-та минута Танко Дяков откровено игра с ръка в наказателното поле, но съдията Георги Йорданов не реагира.

До края на полувремето инициативата беше на страната на "моряците", който организираха няколко добри атаки, при които или Стефано Кунчев и защитата се намесваха добре или топкате беше изпращана в аут.

Второто полувреме започна добре за Славия. Центриране от фаул отдясно на атаката беше засечено във вратата на Илко Пиргов от проектонационала Виктор Генев – 1:1.

Интересното поведение на съдията Йорданов продължи в 55-та минута, когато Дончо Атанасов беше изблъскан в наказателното поле на Славия от капитана Йордан Петков, но реферът даде жълт картон на нападателя за симулация.

Веднага след това, трима от Славия се хвърлиха в атака, топката мина през Георги Христов и Тодор Колев, за да бъде забита от Галин Иванов леко вдясно за 2:1 за гостите.

В 69-та минута на мача грешка в защитата на Славия беше наказана от капитана на Черно море Георги Илиев, който се озова сам на чиста позиция и от десетина метра разстреля Кунчев за 2:2.

Последваха силни моменти за Черно море, които натиснаха своя съперник. На вратата на "белите" обаче отлично игра Стефано Кунчев, който се намесваше авторитетно.

12 минути преди края се получи нов спорен момент в мача, като този път съдията изглежда постъпи по най-добрия начин. Твърдо единоборство между Адемар и Галин Иванов в средата на терена завърши с посягане на играча на Славия и отговор от страна на бразилския състезател на Черно море. Последва грозно меле, а темперамента на играчите беше охладен с два червени картона за виновниците за инцидента.

Драмата предстоеше. Пет минути след това Славия остана с девет души на терена, след като Виктор Дениран получи втори жълт картон за фаул пред наказателното поле. След изпълнението му в 88-та минута пред вратата непокрит се озова защитникът на "моряците" Сашо Александров, който с глава отбеляза трети и победен гол за домакините – 3:2.

С победата и трите точки Черно море изпревари ЦСКА и вече е осми с 14 точки. Славия път изпусна да влезе в тройката на А група и с 18 точки е на пето място.

ЧЕРНО МОРЕ – СЛАВИЯ 3:2
голмайстори: 1:0 Даниел Георгиев 4, 1:1 Виктор Генев 48, 1:2 Галин Иванов 58, 2:2 Георги Илиев 69, 3:2 Сашо Александров