Мъри и Пелето опукаха лидера

2011-01-08 20:19:00

Aнортозис спря черна серия от девет мача без победа в шампионата

Станимир Стоилов дебютира с победа за Анортозис в кипърското първенство, след като воденият от него отбор надви с 2:0 в 16-ия кръг лидера в генералното класиране АПОЕЛ. Цял мач за Анортозис, който нямаше победа в девет поредни шампионатни срещи, записа Станислав Ангелов – Пелето, който също дебютира.

Първият гол падна в 31-та минута, а негов автор беше Венсан Лабан. Френският халф вкара четвърти гол за сезона.

Крайното 2:0 оформи колумбиецът Рикардо Лаборде с гол в добавеното време на мача.

Прекият съперник на Анортозис за участие в евротурнирите Аполон завърши наравно 1:1 срещу Етникос Ахна. С тази точка отборът от Лимасол се изравни с Анортозис в класирането.

Анортозис е на четвърто място в местното първенство с актив от 22 точки. АЕК е трети с 27 точки, Омония е втори с 31, а АПОЕЛ е лидер с 38.

Анортозис гостува на Олимпиакос в среща от 17-ия кръг на кипърския шампионат. Мачът ще се играе на 15-и януари на националния стадион "ГСП" в столицата Никозия.