Нафтата на полуфинал

2010-11-11 09:51:00

"Шейховете" елиминират след дузпи Гълъбово в турнира за аматьорската купа

Нефтохимик продължава напред в турнира за Купата на аматьорската лига, след като на четвъртфинал в Югоизточната зона преодоля Ботев Гълъбово. Редовното време на мача, който се игра на стадиона в Гълъбово, завърши 1:1, но при изпълнението на дузпите бургазлии триумфираха.

Домакините поведоха от статично положение, но десет минути преди края на срещата след добавка Габриел Генчев изравни за Нефтохимик. Въпреки че имаха повече и по-сериозни положения, бургазлии трябваше да благодарят на вратаря си Тодор Йорданов, който спаси две дузпи. От бялата точка пък се разписаха Жулиен Парушев, Диян Лефтеров и Коста Щерев.

В друг мач от същия етап на турнира ФК Елхово се наложи с 2:1 над Загорец Нова Загора и на полуфинала в Югоизточната зона среща Нефтохимик.