Националите трагични в Литва

Начало » Националите трагични в Литва

Националният отбор преди мачНационалният отбор на България показа, че не се е развил особено под ръководството на Ясен Петров и загуби безславно с 1:3 от намиращия се до момента в серия от девет поредни загуби отбор на Литва.

„Трикольорите“ бяха обявени за фаворит преди двубоя и можеха да оправдаят тези очаквания, ако двукратният Футболист номер 1 на България Димитър Илиев не беше изпълнил крайно несериозно дузпа в 14-ата минута, която бе спасена с лекота от стража на литовците.

Четири минути по-късно слаба изява в средата на терена позволи контраатака на домакините и Ласицкас откри резултата. Първата част продължи равностойно с повече владеене на топката на българския тим, но без кой знае какъв резултат.

В 64-ата минута отлично изпълнение на Десподов от фаул донесе равенство, на което се радвахме 18 минути, преди Черних да вкара втори гол за Литва, а след още 120 секунди да нанесе и трети удар за 3:1.

Под ръководството на Ясен Петров, който през седмицата се обяви в защита на Михайлов и БФС, довели в последните 16 години страната до дъното на европейския футбол, България се държи на предпоследна позиция в групата за Мондиала в Катар с 5 точки, голова разлика 3:6 и само с две повече от Литва.