Ники Михайлов абсолютен номер 1 в Холандия

2010-10-31 09:55:00

Националът е лидер в класирането с Твенте и първенец сред колегите си вратари

Националният вратар Николай Михайлов вече е категоричен номер 1 на поста сред колегите си в Холандия след като вчера със своя Твенте спечели с 1:0 като гост на досегашния лидер ПСВ Айндховен и се върна на върха.

Ники води и задочен спор с колегата си на отсрешната врата Андреас Исаксон, за това кой от двамата ще има по-добър персонален коефициент сред вратарите в Ередивизие. След мача Михайлов вече е на върха в тази класация.

Михайлов направи добър мач за шампионите, но трябваше да напусне принудително минута преди края, когато беше заменен от ветерана Сандер Бошкер. Победата беше първа за Твенте в Айндговен от 37 години насам.

Единственото попадение реализира Насер Чадли с удар по диагонала след добър пас на Брайън Руис в 60-та минута. Домакините, които само до преди десетина дни спечелиха с 10:0 срещу Фейенорд, завършиха мача с човек по-малко след червен картон на резервата Ягош Вукович в 84-ата минута заради грубо нарушение срещу Руис.

Аякс пък запази третото си място в подреждането с 27 точки след убедителен успех с 4:1 на терена на Хераклес Алмело.