Новият Лудогорец пердаши край Пловдив

2011-02-28 13:23:00

Хитът мачка с 6:1 срещу Брестник

Трансферният хит Лудогорец започна безмилостно сезона в Б група. Отборът от Разград разпердушини с 6:1 Брестник като гост в единствения двубой от 17-ия кръг на Източната Б група.

Успехът изстреля тима на трето място с равен точков актив с Любимец. Домакините си вкараха два автогола, останалите четири бяха на футболисти, които дойдоха от Левски, Славия и Локо (Сф).

На стадион "Беркут" хората на Ивайло Петев поведоха още в първата минута, Думчев си вкара автогол. В 26-ата минута домакините успяха да изравнят чрез Грозев, но веднага след подновяването на играта бившият славист Тодор Колев вкара дебютното си попадение за Лудогорец. Четири минути по-късно малшансът отново споходи Брестник, след като и Дишлиев вкара топката в собствената си мрежа за 1:3.

След почивката паднаха още три гола. В 47-ата минута доскоро игралият в Локо (Сф) Димо Атанасов покачи на 4:1. Малко преди края на редовното време бившият таран на Левски Мирослав Антонов направи 5:1, а в последните секунди Димо Атанасов вкара втори гол за крайното 6:1 за Лудогорец.

Източник: 7 дни спорт