Нов рецитал на Бербатов в Англия

2010-12-26 18:50:00

Играч номер 1 на България прониза на два пъти Съндърланд, веднъж удари и гредата

Отборът на Манчестър Юнайтед продължава уверено към титлата в Премиършип, след като в мач от поредния кръг се наложи с 2:0 над Съндърланд. Над всички беше Димитър Бербатов, който с двата си гола увеличи головата си сметка на 13 попадения в шампионата и общо 14 във всички турнири от началото на сезона. Освен с головете, Бербатов се отличи с традиционните си фамозни пасове и с една греда.

Манчестър Юнайтед бяха доминиращият тим през първата част, но голът на успокоението за тях дойде прекалено рано. Още в петата минута Димитър Бербатов с глава се разписа, отбелязвайки 12-я си гол от началото на сезона във Висшата лига.

Малко по-късно той нацели гредата, останал на добра позиция пред вратата. След това гредата за втори път се оказа пръв помощник на стража на Съндърланд Крейг Гордън, след като топката се удари в нея след удар на Андерсон.

До края на полувремето Бербатов и компания изтърваха още няколко добри положения за гол.

"Черните котки" се сетиха, че има и друга врата едва в края на полувремето, когато за кратко притесниха отбраната на "червените дяволи".

Юнайтед продължи да гази съперника си и 12 минути след подновяването на играта за втората част Андерсон подаде на Бербатов, който стреля, топката се удари в защитник на гостите и спря в мрежата за 2:0.

Осем минути преди края на мача Димитър получи най-голямата си награда в мача – аплодисментите на повече от 70 000 на "Олд Трафърд", с които беше изпратен при смяната си с Хавиер Ернандес.

С десетия си пълен успех от началото на шампионата Манчестър Юнайтед дръпна с две точки пред втория в класирането Манчестър Сити, с пет от третия Арсенал и с шест пред шампиона Челси, който след отличното си начало вече е четвърти.