Нов шок за Левски (видео)

2010-11-07 15:49:00

Дузпа спасява "сините" от загуба срещу Славия

Левски сдаде багажа в най-старото столично дерби и за малко да падне от Славия, но инфарктно се добра до 2:2 като гост на "Овча купел". "Сините" имаха шанс да поведат в резултата в 12-ата минута, но до края на полувремето "белите" направиха пълен обрат. Футболистите на Ясен Петров стигнаха до равенството две минути преди края чрез дузпа, реализирана от Жоазиньо.

Славистите започнаха по-активно мача и логично можеха да стигнат първи до гол. Още до третата минута, домакините отправиха опасни удари чрез Николай Божов и Галин Иванов, и само късметът спаси "сините" от попадение във вратата на Кирил Акалски. Левски отговори чрез перфектна атака в 12-ата минута, оставила Дани Младенов очи в очи със Стефано Кунчев. Вратарят обаче прояви завиден рефлекс и изби в корнер.

Младият страж на Славия допусна безумна грешка в 27-ата минута. Сержиньо Грийн пробва да центрира по дясното крило диагонално към наказателното поле, Кунчев направи крачка напред да улови коженото кълбо, но позволи то да мине между краката му за 0:1. Радостта на "сините" бе мимолетна. Още в ответната атака, Галин Иванов напредна по дясното крило и без да бъде обезпокояван протича цялата половина на Левски, след което центрира към Божов. Голмайсторът на Славия от въздуха засече за 1:1.

В 44-ата минута Галин Иванов финтира двама около себе си и след страхотен параболичен удар от около 20 метра, вкара топката във вратата на Левски за втори път.

След почивката Левски се втурна в атака да обръща мача. "Сините" обаче играха хаотично и трудно намираха път към вратата на Стефано Кунчев. След няколко разбърквания, Сержиньо Грийн и Иво Иванов опитаха удари, но без успех. В 66-ата минута вратарят на Славия се реваншира за грешката, която допусна при гола. След удар на Даниел Младенов с глава от границата на малкото наказателно поле, стражът се намеси решително и предотврати изравняването.

В 88-ата минута Йордан Петков направи абсолютна глупост и без да има защо фаулира Александър Киров в наказателното поле. Антон Генов свирна дузпа, реализирана от Жоазиньо за 2:2.

"Луд мач срещу корав съперник. Имахме достатъчно време да се върнем в мача след 1:2. Сашо Киров добре се включи, направи дузпа. За съжаление изпуснахме да победим, не ни достигна време. Липсваха ни и ключови играчи", заяви след двубоя наставникът на Левски Ясен Петров.

"Съжалявам, че не победихме. По-плахо играхме през втората част, дотогава ги надигравахме. Не сме имали указания да се връщаме назад, просто така се получи. Левски беше изморен от мача в четвъртък и имахме възможността да вкараме нов гол, което да реши срещата", заяви 33 годишният нападател на Славия Ники Божов, който е и юноша на Левски.

СЛАВИЯ – "ЛЕВСКИ" 2:2
0:1 Сержиньо Грийн (27), 1:1 Николай Божов (28), 2:1 Галин Иванов (44), 2:2 Жоазиньо (88-дузпа)

Славия: 1.Стефано Кунчев, 21.Богомил Дяков, 22.Виктор Генев, 35.Йордан Петков, 25.Виктор Дениран, 20.Радослав Димитров, 77.Георги Пеев, 7.Илия Илиев, 33.Галин Иванов (76 – Спас Георгиев), 9.Георги Христов, 17.Николай Божов
Резерви: 12.Емил Петров, 19.Барбоса, 6.Николай Дюлгеров, 2.Атанас Дреновички, 24.Иван Цачев, 10.Тодор Колев, 5.Георгиев

"Левски": 85.Кирил Акалски, 2.Дъсти Мулдер, 5.Иво Иванов, 55.Йордан Милиев,14.Веселин Минев, 3.Сержиньо Грийн, 10.Христо Йовов (55 – Александър Киров), 16.Мариян Огнянов, 17.Даниел Младенов (79 – Андвеле Слори), 29.Исмаил Иса, 20.Жоазиньо
Резерви: 12.Божидар Митрев, 4.Стефан Станчев, 6.Майкъл Тевия, 23.Андвеле Слори, 26.Калин Щърков, 28.Александър Киров, 30.Лъчезар Балтанов