2014-11-30 15:30:00
Съставът на Марек изтръгна ценна точка от ЦСКА в мач от 17-я кръг на А група, игран на скандален терен и преминал при изключително спорно съдийство на рефера Александър Костадинов.
Още от самото начало стана ясно, че далеч по-техничният отбор в лицето на ЦСКА, днес няма да има шанс на безобразния терен в Дупница.
След малко повече от 20 минути игра ЦСКА беше сериозно ощетен с вдигане на флага за засада, която дори не беше спорна. До края гостите се отчетоха с един опасен удар, но като цяло футбол на скандалния терен почти нямаше.
ЦСКА изтърва златен шанс в 54-та минута, когато Буш от упор от пет метра вместо да скъса мрежата, удари гредата. Седем минути по-късно и Йоахим имаше отличен шанс, който обаче пропиля.
В 73-та минута Емил Михайлов спаси невъзможна топка, но веднага след това Мартин Димитров игра с ръка при центриране на Жуан Фелипе и моментът беше почти исторически – дузпа за ЦСКА. Бразилецът застана зад топката, но не успя да намери очертанията – аут.
Последните минути минаха в търкаляне и симулации за контузии на играчите на Марек по калния терен.
Седем минути преди края съдията не отсъди кристална дузпа в полза на ЦСКА за посичане на Милисавлевич. ЦСКА изпусна нов златен шанс в 90-та минута след като Михайлов спаси удар на Буш.
ЦСКА е първи с 38 точки, а Марек е предпоследен с 13.
