Отличен (6) за ЦСКА

2011-01-28 16:53:00

Делев бележи четири гола при 6:0 срещу Своге, мачът се изигра на една врата

Отборът на ЦСКА успя да спечели убедителна победа и във втората си зимна контрола. На изкуствения терен в Правец "червените" се наложиха с 6:0 срещу втородивизионния Спортист Своге. Столичани отбелязаха два бързи гола до 12-та минута на мача, а след това чакаха да останат 12 минути до края, за да отбележат останалите си попадения.

ЦСКА поведе с ранен гол на Четин Седула, който отбеляза с глава след центриране отляво на Спас Делев в седмата минута. Пет по-късно самият Делев получи топката в пред пеналта, навлезе навътре и се разписа за 2:0.

До края на полувремето "червените" на няколко пъти имаха възможност да увеличат преднината си, но това не се случи.

Веднага след почивката Амзин на два пъти пропусна удобни положени, а секунди след тях той бе заменен от Никола Радулович.

Първите минути след изтичането на час от началото бяха особено интересни и с положения пред двете врати. Свогенчани разбраха, че има друга врата, а зрителите, че ЦСКА има съперник едва когато Атанасов на два пъти опита късмета си срещу влезлия като резерва вратар на ЦСКА Здравко Чавдаров. Малко след него и Валентинов се озова на добра позиция преди стражът да се намеси успешно.

От страна на ЦСКА положения създадоха Спас Делев, Седула и Радулович.

Течеше 77-та минута, когато Румен Трифонов намери в наказтелното поле Спас Делев и за нападателя не представляваше трудност да направи резултата класически – 3:0.

Четири минути след това беше ред и на новият нападател Станко Йовчев да покаже голмайсторски нюх. Той завърши успешно взаимодействие с Румен Трифонов за 4:0.

Седем минути преди края Никола Радулович се понесе отляво и пусна пас, успореден на голлинията, който беше засечен от Делев, който оформи днешния си хеттрик.

В 85-та минута ЦСКА покачи на 6:0, след като много активният в мача Трифонов успя да се замеси в нова добра атака, подаде пред вратата и там Делев не сгреши, отбелязвайки четвъртия си гол.

Любопитно решение беше взел наставникът на ЦСКА за този мач. Той предвиди
едва три резерви в него. Тактическият му замисъл обаче можеше да се
провали в средата на втората част, когато контузия получи Апостол Попов.
За щастие се оказа, че състезателят е в състояние да продължи двубоя.

"Играхме само с 14 души днес, като идеята беше играчите да се натоварят повече физически. В понеделник ще играят другите срещу Чавдар Етрополе. Петър Стоянов от Сливен се представя много добре, ще дойде с нас и на лагера в Турция и там ще решим дали да остане", каза след мача Милен Радуканов.

На въпрос как ще коментира думите на почетния президент Димитър Пенев, че селекцията в ЦСКА започва от понеделник Радуканов каза: "Димитър Пенев винаги е прав за всичко".

ЦСКА – Спортист Своге 6:0
Голмайстори: 1:0 Четин Садула 7 мин, 2:0 Спас Делев 12 мин, 3:0 Спас Делев 77 мин, 4:0 Станко Йовчев 81 мин, 5:0 Спас Делев 83 мин, 6:0 Спас Делев 85 мин

ЦСКА: 12. Иван Караджов, 8. Румен Трифонов, 4. Костадин Стоянов, 19. Апостол Попов, 11. Иван Бандаловски, 18. Борис Галчев, 37. П. Стоянов, 35. Амзин, 39. Бахъров, 33. Четин Садула, 7. Спас Делев
Резерви: 1. Здравко Чавдаров, 34. Станко Йовчев, Радулович
Старши треньор: Милен Радуканов

Спортист Своге: Димитров, Тодоров, Младенов, Илиев, Мутафов, Васев, Василев, Райчев, Атанасов, Янков, Валентинов
Резерви: Кончев, Петров, Борисов, Богомилов, Георгиев