2019-04-18 16:55:00
Изпълнителният директор на Левски Павел Колев коментира в интервю за Диема, че въпреки всички успешни кампании на Лудогорец в Европа в последните години, разградчани все още не са стигнали коефициента, който са имали "сините" през 2006 година. Тогава тимът на Мъри Стоилов игра четвъртфинал за Купата на УЕФА, а няколко месеца по-късно се записа като първия български тим, направил пробив в груповата фаза на най-комерсиалната футболна надпревара на Стария континент – Шампионската лига.
"Никаква промяна няма в това отношение. Георги Дерменджиев е треньор на Левски. Работи всеотдайно. От сутрин до вечер е на стадиона. Правим планове за следващия сезон", започна Колев.
"Цари спокойствие. Надявам се Левски да изглежда по-добре през следващия сезон. Не само на база опита на Дерменджиев, а и на база на това, че всички трябва да го улесним да привлечем желаните имена и малко да променим начина, по който се е работило около първия отбор, и да улесним превръщането на Левски в това, което бе преди 15 години – а именно хегемон не само на българския футбол, но и на европейската сцена, защото ако хвърлим един ретроспокетивен поглед назад във времето, с всички успехи, постигнати от Лудогорец в последните години, а те са безспорни, още не е достигнал коефициента на Левски, когато игра на четвъртфинал за Купата на УЕФА и влезе в групите на Шампионската лига. Такъв коефициент още български клуб не е постигал. А той е важен, той осигурява предимство при влизането в предварителните кръгове – дали за Лига Европа, дали за Шампионска лига и съответно възможността да срещнеш по-приемливи отбори в битката за влизане в групите", продължи Колев.
"Иван Горанов – говорих с него веднага след като се разшумя. Той осъзнава вината си и не бяга от отговорност. Веднага се извини за случилото се, въпреки че е старо. Това в никакъв случай не е оправдание за него, въпреки че, който е невинен да хвърли пръв камък, както има една стара мъдрост". Вероятно ще понесе отговорност.
"Що се касае до слуховете за Петър Хубчев, мисля, че тази отшумя отдавна, ние разследване не сме правили. Имам информация какво е станало, бил съм в медиите дълги години, и продължавам да твърдя, че тази информация целенасочено бе пусната в деня на мача на националите в Косово и някой ден ще стане вероятно ясно и защо", сподели Колев.
