Пак три дузпи на мач на Левски!

2011-02-17 19:11:00

Дембеле и Гаджев точни от бялата точка, "сините" не убедиха че са готови за шампионата

Отново дузпи бяха в центъра на събитията във втори пореден мач на Левски от лагера в Кипър. В мача на "сините" с румънския Отелул три от общо четирите гола за 2:2 бяха отбелязани от наказателни удари. Точни за българите бяха Дембеле и Гаджев във всяко от полувремената.

В 17-та минута Гаджев фаулира съперник и реферът Костас Кирякос посочи точката за дузпата. Йорга изпълни безпогрешно.

Десет минути по-късно Дембеле се вряза в наказателното поле на румънците и беше съборен, за което "сините" получиха наказателен удар. Потърпевшият застана зад топката и изравни.

В началото на втората част Гара Дембеле имаше възможност да изведе Левски напред, но от непосредствена близост извади в аут.

Час и пет минути след началото Отелул отново излезе напред. Пена стреля от фаул и отбеляза за 2:1.

Пет минути след това Левски претендираха за дузпа за игра с ръка в пеналта, но реакция от съдията не последва. Дузпа за "сините" обаче беше дадена в 85-та минута и тя бе реализирана от Владимир Гаджев за крайното 2:2.

Левски – Отелул 2:2
Голмайстори: 0:1 Йорга 18 мин (д), 1:1 Дембеле 27 мин (д), 1:2 Пена 65 мин, 2:2 Гаджев 86 мин (д)

Левски: 12. Митрев, 2. Мюлдер, 3. Грийн, 55. Милиев, 14. Минев, 10. Йовов, 45. Гаджев, 22. Тасевски, 11. Видович, 39. Дембеле, 6. Матондо
Резерви: 23. Илиев, 85. Акалски, 5. Иванов, 4. Станчев, 26. Попадиин, 30. Стамболийски, 16. Огнянов, 8. Димов, 7. Александров, 17. Младенов, 28. Киров, 29. Иса, 15. Горанов, 21. Антонов
Старши треньор: Ясен Петров