Пелето носи победа на Анортозис

2011-03-05 18:38:00

Гошо Петков на високо ниво при пореден успех на своя Еносис Паралимни

Българският национал Станислав Ангелов се разписа при победата на Анортозис с 2:1 над домакина Аполон в мач от 24-и кръг на кипърското първенство.

Ангелов, който игра цял мач, изравни резултата в 49-та минута, а резервата Янис Окас донесе успеха на гостите в 69-та минута. Така тимът на Станимир Стоилов събра 39 точки и се изкачи на трето място в класирането.

Лидер е АПОЕЛ с 53 точки, а втори е Омония с 46 точки.

Бившият младежки национал на България Костадин Башов се отличи с две асистенции при победата на Алки с 3:0 над гостуващия АЕЛ в друг мач от кръга.

Башов изработи първите два гола за тима си. Алки откри в 39-ата минута чрез Едмар Силва, а три минути по-късно Емилиано Фуско удвои. Българинът обаче напусна принудително терена в 65-ата минута заради травма.

Вратарят Георги Петков направи отличен мач и помогна за победата на Еносис като гост на четвъртия в класирането АЕК с 2:0. С успеха тимът от Паралимни се изкачи на шесто място с 33 точки.