Пирин и Локо Пд не успяха да се победят

2010-10-23 18:33:00

Двата тима завършиха при равенство 1:1, Котев се появи в игра за "смърфовете"

Отборите на Пирин и Локомотив (Пловдив) завършиха при равенство 1:1 в двубой от 11-ия кръг на "А" група, който се игра на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

Гостите от Пловдив можеха да стигнат и до трите точки, ако в началните минути Рангел Абушев бе отбелязал. Негов удар обаче срещна гредата зад Макенджиев. Домакините натиснаха в края на първото полувреме и заслужено стигнаха до гол. Най-опасният в техните редици Светлан Кондев успя да реализира в 44-ата минута. Той отбеляза с удар от 20 метра, преодолявайки направилия добър мач Лучини.

Отборът на Локомотив не се предаде и стигна до изравнителен гол в  65-тата минута, когато Ерош центрира от фаул в наказателното поле на Пирин, където Абушев засече топката с глава и я прати във вратата на Макенджиев за 1:1.

До края на срещата и двата отбора не стигнаха до по-опасно положение за отбелязване на гол , а домакините играха през последните минути на срещата с 10 човека, защото в 85-тата минута Башлиев падна в наказателното поле на Локомотив и съдията Ангел Ангелов изгони с втори жълт картон футболиста на Пирин, заради симулация.

След това равенство Локомотив Пловдив заема седма позиция със 17 точки, а Пирин остава на единадесето място с 10 точки.

ПИРИН – ЛОКО (Пд) 1:1
1:0 Борис Кондев (44), 1:1 Рангел Абушев (65)

ПИРИН: 12.Благой Макенджиев, 10.Руслан Иванов, 23.Деян Молдованов, 14.Янко Сандански, 27.Радослав Митревски, 5.Александър Башлиев, 7.Зоран Златковски, 18.Александър Якимов (63-28.Веселин Стойков), 26.Юлиан Попев, 9.Станислав Костов, 29.Борис Кондев

Резерви: 1.Владислав Митев, 2.Георги Георгиев, 13.Мирослав Тодоров, 16.Костадин Кацимерски, 17.Костадин Златанов, 11.Димитър Воденичаров, 28.Веселин Стойков
Треньор: Костадин Ангелов

ЛОКО (Пд): 33.Флориан Лучини, 2.Джереми Родригес (81-66.Кирил Котев), 3.Валери Георгиев, 5.Юнес Бенжалюн, 24.Самир Бенжалюн, 6.Пламен Крачунов, 80.Габор Ерош, 16.Христо Златински (83-17.Мартин Керчев), 20.Том (61-99.Николас Раймонди), 77.Здравко Лазаров, 10.Рангел Абушев

Резерви: 28.Тодор Тодоров, 66.Кирил Котев, 55.Мартин Кавдански, 17.Мартин Керчев, 9.Дани Кики, 99.Николас Раймонди, 18.Басалия Саканоко
Треньор: Неделчо Матушев