Пирин надигра Видима Раковски

2011-02-05 17:48:00

Аутсайдерите в А група изиграха контрола в базата на Пирин в село Рилци

Тимът на Пирин Благоевград победи с 2:1 днес на стадиона на клубната си база в село Рилци отбора на Видима Раковски.

седмата си поредна контрола и продължава без загуба в мачовете от предсезонната подготовка. Това е четвъртата победа в досегашните контроли на отбора, воден от старши треньора Костадин Ангелов.

Головете паднаха през второто полувреме. Домакините от Пирин поведоха в 56-та минута с точно попадение на Благой Пасков, който бе изведен сам срещу вратаря от Александър Якимов. Футболистите на Видима-Раковски изравниха в 63-та минута с гол с глава на Ангел Русев. Победното попадение за Пирин отбеляза капитанът на благоевградския тим Веселин Стойков в 67-та минута. След комбинация с Благой Пасков той излъга и вратаря и вкара за 2:1.

Следващите контроли на Пирин са в сряда с Етър и в събота – с Малеш Микрево. Очаква се следващата седмица отборът от Благоевград да замине на лагер в Кресна.