Пирин се надсмя над безпаричието и удари Калиакра

2010-12-04 18:31:00

"Oрлетата" полетяха до четвъртфинал след 3:1 над каварненци

Въпреки тежката финансова и кадрова криза в Пирин, "орлетата" показаха морално-волеви сили и успяха да се класират на 1/4 финалите за Купата на България, печелейки с 3:1 след продължения срещу Калиакра.

Дори модерният терен на стадион "Христо Ботев" прогизна от леещия се като из ведро дъжд и локвите в много случаи вършеха работата на защитниците и спираха в много случаи опитите за атаки.

Въпреки, че контролираха играта, футболистите от Пирин допуснаха съперниците им да поведат с гол на Георги Филипов в 37-ата мин. След почивката, в 73-та минута младият Александър Якимов, появил се десетина минути преди това като резерва, направи резултата 1:1.

Пирин се оказа по-мотивираният за победата отбор в продълженията. В 105-та мин. Вденичаров получи удобна топка в пеналта и с отмерен шут по диагонала вкара за 2:1 на Пирин. Радостта на "орлетата", техния треньор Костадин Ангелов и малобройните зрители по трибуните стана пълна в 112-та мин., когато след центриране в наказателното поле опитният бранител Георги Георгиев се извиси над всички и прати топката с глава в мрежата зад Господинов за 3:1.