Пирин с нова победа

2011-01-29 00:20:00

"Oрлета" и "чукове" направиха голова фиеста със седем попадения

Отборът на Пирин Благовеград победи с 4:3 в контрола Миньор Перник. Срещата се игра на стадиона в село Мурсалево.

Двата отбора изиграха здрав мач на сравнително добрия терен в селото пред около 200-300 зрители. Първата част футболистите от благоевградския тим имаха известно предимство, което намери израз и в резултата. В 18-та мин. дошлият на проби двуметров руснак Виталий Савченко само довкара топката в мрежата на Миньор, но заслугата за този първи гол за Пирин бе на Александър Якимов, който бе сред най-активните в нападението на "орлетата".

Защитата на Пирин бе подсилена от още един опитен бивш играч на клуба – Димитър Наков. Днес заедно със Савченко и бразилеца Жуниор, който игра втора контрола днес, на терена имаше още един чужденец в зелен екип – сърбинът Душан Стойков.

След почивката двамата старши треньори Костадин Ангелов и Стойчо Стоев пуснаха в игра почти напълно променени състави. Тогава паднаха и шест гола – по три в двете врати, но Пирин запази головото си предимство и спечели контролата.

Пирин: Аршинков, Башлиев, Коемджиев, Наков, Дюлгеров, Иванов, Бенгюзов, Жуниор, Якимов, Савченко, Стойков. След почивката в игра влязоха още Митев, Ризов, Михов, Вакадинов, Златанов, Кирилов, Костадинов, Кацимерски, Зехиров, Градевски.

Миньор Перник:Чворович, Марков, Стойчев, Олегов, Илиев, Аесс, Янкович, Рангелов, Петров, Стоякович, Божиков. През второто полувреме играха още Йошев, Цветков, Василев, Въндев, Бахрами, Павлов, Аджов, Стоянов, Петков, Тодоров, Банков.