Победи за националите в Холандия

2011-03-06 11:50:00

ПСВ и Твенте държат лидерските позиции в Ередивизие

Станислав Манолев и Николай Михайлов играха по 90 минути за отборите на ПСВ Айндховен и Твенте, които спечелиха мачовете си от 26-ия кръг на холандското първенство по футбол срещу Екселсиор и НАК Бреда.

Двата отбора продължават да са на челните места във временното класиране, но ПСВ Айндховен е лидер с три точки пред
Твенте. С допълнителни пет точки пасив е Аякс Амстердам, който в неделя играе като домакин срещу АЗ Алкмаар.

Отборът на Манолев – ПСВ Айндховен, допусна гол в гостуването си на Екселсиор още в 22-та минута, когато точен беше Фернандес. През второто полувреме обаче Ленс, Хътчинсън и Джуджак вкараха три попадения и донесоха трите точки на отбора от Айндховен.

Твенте се справи безпроблемно с НАК Бреда, а Николай Михайлов не допусна гол във вратата си. Точни за крайното 2:0
бяха Де Йонг и Чадли, които вкараха през втората част.