"Подарен" ляв бек вкара, Левски би без Гара

2011-02-07 17:29:00

"Сините" се наложиха с 1:0 над полския Белхатов с гол на Марко Видович

Новопривлеченият ляв бек Марко Видович донесе победата на Левски с 1:0 над полския Белхатов във втората контрола на "сините" от лагера в Кипър. "Подареният" от Мъри Стоилов само срещу 50 000 евро бивш играч на Анортозис заби първия си гол за българския си тим от свободен удар.

Черногорецът започна като титуляр заедно с другия нов в Левски Юлу-Матондо. Крилото направи няколко пропуска пред противниковата врата и бе заменен в средата на второто полувреме.

Левски започна в следния стартов състав: на вратата – Божидар Митрев, пред него Дъстли Мюлдер, Сержиньо Грий, Иво Иванов и Видович. В халфовата линия Христо Йовов и Даниел Димов и Сашо Александров. Напред в нападение оперираха Даниел Младенов, Исмаил Иса и Матондо. През второто полувреме се появиха в игра Мариян Огнянов, младият Горанов и Миро Антонов.

Първата част бе сравнителна скучна, тъй като двата отбора не успяха да създадат голям брой положения пред противниковата врата. Най-добрата ситуация се отвори пред Дани Младенов още в 57-ата секунда, но неговият удар мина встрани от вратата на Белхатов.

През второто полувреме на два пъти Дъстли Мюлдер се включи добре в атака по дясното крило, но след центриранията му “сините” така и не успяха да стигнат до попадение.

Единственият гол падна в 85-та минута. Миро Антонов бе фаулиран на границата на наказателното поле отдясно по нападението. Капитанът Йовов и Видович застанаха зад топката. Черногорският ляв бек обаче стреля, получи се лек рикошет, който излъга вратаря Пуджелен, и топката влезе в мрежата на поляците за 1:0 в полза на Левски. Успехът над 6-ия в полското първенство бе дебютен за Левски на Острова на Афродита. В първия мач вчера играчите на Ясен Петров направиха 2:2 със словашкия Дубница.

Левски игра без звездата си Гара Дембеле, който замина за Франция. Там голаджията ще дебютира за националния отбор на Мали срещу Кот д`Ивоар на Дидие Дрогба.