Попето победи Хичо и Сърмата

2011-01-23 17:55:00

Касъмпаша с нищо не доказва, че е за Суперлигата – последен е с осем точки от 18 мача

Газиантепспор усложни ситуацията на Касъмпаша в турската Суперлига, след като го победи с 1:0 на стадион Реджеп Тайип Ердоган в Истанбул в среща от 18-ия кръг.

Българският национал Ивелин Попов игра пълни 90 минути за Газиантеп и представянето му беше оценено с две звезди. Също 90 минути за Касъмпаша игра дефанзивният халф Георги Сърмов, чиято оценка също беше две звезди, а Николай Димитров се появи в състава на домакините в 65-ата минута и беше оценен с една звезда.

Победата изкачи Газиантепспор на 6-о място с 27 точки, докато Касъмпаша остава твърдо последен с 8 точки, на 7 от Сивасспор, който заема спасителното 15-о място.

И Ивелин Попов, и Георги Сърмов имаха възможности да вкарат голове. Попов беше на върха на контраатака в 53-ата минута, но ударът му излезе в аут. Сърмов пък опита далечен удар в 73-ата минута, но вратарят на гостите Жидрунас Карчемарскас спаси мрежата си.

Единственото попадение в срещата вкара Исмаел Соса в 38-ата минута след самостоятелен пробив.