Попето разгроми Иванков

2011-02-19 19:17:00

Ивелин Попов бе основна фигура за своя Газиантеп при гръмката победа с 4:1 над Бурсаспор

Нов силен мач изигра българският национал Ивелин Попов при убедителната победа на Газианпеспор с 4:1 като гост на Бурсаспор в среща от 22-ия кръг. Попов беше един от най-добрите в своя състав, асистира за два от головете и получи три звезди. Въпреки това обаче за играч на мача беше определен Дженк Тосун, който заби два гола във вратата на шампионите от Бурса, пазена от българина Димитър Иванков.

След този резултат Газиантеп събра 37 точки и се нарежда на 5-о място, с 2 по-малко от Кайзериспор, намиращ се точно над тях. Бурсаспор пък остана на 3-о място с 45 точки, а начело са Трабзонспор с 47 и Фенербахче с 45.

Попов асистира в 23-ата минута на Дос Сантос, след като надбяга персоналния си пазач и подаде на бразилеца. Вратарят Иванков нямаше как да пресече центрирането и остави вратата си почти празна. Ялчън в 32-ата минута удвои преднината на гостите, но малко след това защитник на Газиантеп си отбеляза автогол.

През второто полувреме се развихри Дженк Тосун, а Попов асистира за първото му попадение, реализирано в 63-ата минута. Крайният резултат беше оформен в 75-ата минута. Освен асистенциите, на два пъти Ивелин опита диагонални, силни удари, които обаче бяха отразени този път от Иванков. Бившият вратар на Левски и националния отбор беше оценен с една звезда.