Посякоха Славия и в Ловеч

2010-10-31 19:49:00

Две неотсъдени дузпи и изгонен на трибуните треньор сполетяха Славия при гостуването им на шампиона Литекс в мача между двата отбора от 12-я кръг на първенството. "Оранжевите" спечелиха след красив гол на Светослав Тодоров в началото и попадение на Александър Барт, дошло след груба грешка на младия вратар на "белите" Стефано Кунчев.

Първата част беше колкото напрегната, толкова и некачествена като футбол. В самото начало Светослав Дяков пропусна от добра позиция за Славия, а малко след това, в 11-та минута бе сътворена и единствената хубава ситуация за първите 34 минути, след която Литекс поведе. Христо Янев поде атака в седата на терена, комбинира със Светослав Тодоров, който на свой ред направи "двойно" с Нифлор, след което се озова сам срещу Стефано Кунчев и не сгреши – 1:0.

Последваха минути на творческо безсилие и на двата отбора, които се задоволиха единствено с удари от средно и далечно разстояние, които не намираха целта. При подобно положение в 41-та минута Галин Иванов от Славия стреля от над 25 метра, но Винисиус изби в корнер.

Славия претендира, при това с голямо основание, за дузпа в 38-та минута, когато Георги Христов беше фаулиран в "оранжевия" пеналт от Александър Барт, но съдията Николай Йорданов не реагира, което по всяка вероятност ще даде началото на нова порция полемики след мача.

Десетина минути след подновяването на играта реферът Йорданов подмина още една претенция на гостите – този път за игра с ръка в наказателното поле на Литекс. Ситуацията изнерви до максимална степен и без това емоционалният наставник на "белите" Емил Велев, който беше пратен да охлади страстите си на трибуните.

В 67-та минута колективна грешка в защитата на Славия реши този мач. Центриране от корнер беше засечено в мрежата от Александър Барт, който игра с кълбото под носа на Стефано Кунчев.

До края на мача силни изяви имаха двамата вратари, който избиха опасни удари на противника си.

С 28 точки и без загуба от началото на сезона Литекс вече е едноличен лидер в шампионата, с три повече от втория Левски. Славия остава шести с 19 спечелени точки, колкото има и ЦСКА на седмото място.

ЛИТЕКС – СЛАВИЯ 2:0
1:0 Светослав Тодоров 11, 2:0 Александър Барт 67

ЛИТЕКС: 31. Винисиус Баривиера, 2. Александър Барт, 3. Петър Занев (81 – 5. Михаил Венков), 4. Джемал Берберович, 6. Ивайло Петков (к), 7. Христо Янев (90 +1 – 14. Симеон Славчев), 9. Светослав Тодоров (63 – 27. Момчил Цветанов), 15. Дока Мадурейра, 17. Георги Миланов, 19. Вилфрид Нифлор, 21. Александър Цветков

Резерви: 1. Урош Голубович, 11. Флорин Брату, 18. Илия Миланов, 20. Тафраджийски

Старши треньор: Любослав Пенев

СЛАВИЯ: 1. Кунчев, 21. Богомил Дяков, 22. Виктор Генев, 25. Виктор Дениран, 35. Йордан .Петков (к), 7. Илия Илиев (83 – 13. Стефан Киков), 33. Галин Иванов, 77. Даниел Пеев, 17. Николай Божов, 9. Георги Христов (69 – 5. Спас Георгиев), 24. Иван Цачев (65 – 11. Радослав Василев)

Резерви: 26. Емил Петров, 2. Дреновички, 19. Барбоса, 20. Димитров

Старши треньор: Емил Велев

Градски стадион Ловеч: 2 500
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Светослав Тодоров, Винисиус (Литекс), Виктор Дениран, Илия Илиев (Славия)