
15-кратният еврошампион Реал Мадрид надигра с 2:0 завърналият се в Ла Примера дивисион Реал Валядолид във втори кръг и при защита на титлата в Испанското първенство. Така “белият балет“ на Карло Анчелоти стартира с победа новия сезон пред домашна публика на “Сантяго Бернабеу“.
Двубоят вървеше трудно за “кралете“, без контузен Белингам. Арда Гюлер нямаше ден и не успяваше да конструира добре като плеймейкър с Мбапе, Винисиус и Родриго. Чуамени също не бе на ниво. Гостите от Валядолид, тима на Роналдо Назарио-Феномена, играха смело и напористо срещу шампиона. Куртоа направи две важни спасявания.
Феде Валверде успя да открие в 50-тата минута от пряк свободен и с рекошет в защитник. Мбапе, Арда и технично изведен от Вини и Фран Гарсия Родриго изпуснаха да вкарат. Нещата се наредиха с влизането на капитан Модрич, Брахим Диас и Себайос, които уравновесиха и организираха атаката.
Брахим показа класата си и с прекрасен гол в 88-мата с пробив, овладяване с глава и прехвърлящ английския вратар Карл Хайм удар. 17-годишното бразилче Ендрики дебютира пред новата си публика със страхотен гол с левачка от извън наказателното, след като бе навързал двама защитници и Брахим с пробив му бе подал.
Барселона надви с 2:1 носителя на купата на Испания Атлетик Билбао на стадиона до “Монджуик“, върви втори в класирането след изнендата Селта Виго, които едва се измъкнаха от изпадане миналия сезон. Мадрид са трети.
Ламин Ямал понесе “блауграна“ на гърба с гол в 25-тата минута и асистенция за Роберт Левандовски в 75-тата. Сансет изравни от дузпа преди почивката, но втората част бензина на баските бе понамалял и не успяха да удържат на домакинския ритъм.