Резерва закопа Левски (видео)

2010-11-04 20:50:00

"Сините" на минути от победа над Лил, Иво Иванов си вкарва автогол за 2:2

Левски изтърва френския Лил в пряк сблъсък за второто място в група "С" на Лига Европа, след като минути преди края водеше с 2:1. Куриозен автогол в 88-ата минута на влезлия секунди преди това Иво Иванов обаче смълча препълнения "Георги Аспарухов". Преди това "сините" поведоха чрез Гара Дембеле още в 11-ата минута, след грешка на гостите в защита. Французите се върнаха в мача в 35-ата минута след гол на Тулио де Мело. В 82-ата минута Владо Гаджев стреля от около 30 метра и разстреля Микаел Ландро за 2:1, след което дойде и изравнителният автогол на Иванов.

Ясен Петров заложи на Кирил Акалски на вратата в ключовия за Левски мач. 5 дни след като дебютира за "сините", стражът записа и своя първи мач в евротурнирите. 25-годишният Акалски отне мястото на Божидар Митрев, сгрешил и при двата гола при 1:2 от Литекс. Андвеле Слори доживя да започне титуляр по дясното крило и да играе заедно с другите "лалета" Дъстли Мюлдер и Сержиньо Грийн. Мюлдер и Слори покриваха изцяло десния фланг, а на пейката остана Даниел Младенов. Сержиньо пък измести Иво Иванов от стартовия състав. Холандецът с плитките бе преквалифициран като централен защитник и си партнира с Йордан Милиев.

Двата отбора показа стойностна и равностойна игра през първите 45 минути, след които се оттеглиха на почивка при резултат 1:1. Левски имаше шанс да накаже грешка на противника в 11-ата минута. Гара Дембеле взриви "Герена", след като се възползва по отличен начин от нескопосано отиграване на Орелиен Шеджу. Френският нападател на "сините" му отне топката, преодоля и капитана на гостите Рио Мавуба, след което стреля силно за 1:0. Футболистите на Ясен Петров обаче пропиляха аванса си в 35-ата минута. След изпълнение на ъглов удар, Минев и Акалски не се намесиха адекватно и позволиха на Де Мело да засече топката с глава във вратата. Преди това гостите имаха още една възможност за изравнителен гол. В 22-ата минута, след удар на Тулио де Мело от 20-ина метра, коженото кълбо срещна десния страничен стълб.

Втората част не предложи много футбол на препълнения "Георги Аспарухов". Влади Гаджев в 55-ата минута пробва с далечен удар да вкара, но Микаел Ландро с върха на пръстите си успя да избие в корнер. Халфът на Левски не сполучи и десетина минути по-късно, когато от малък ъгъл опита да изненада вратаря на французите. Стражът отново показа блестящ рефлекс. В 72-ата минута Дембеле отне топката от футболист на Лил, подаде към влезлия като резерва Дани Младенов, който потърси непокрития Тасевски. Македонецът обаче се подхлъзна на метри от вратата и се размина с коженото кълбо.

Последните десетина минута обаче бяха вихрени. "Герена" се разтреса в 82-та минута. Гаджев стреля от около 30 метра и препарира Ландро за 2:1. Радостта обаче бе мимолетна. В 88-та минута сед центриране в наказателното поле на Левски, влезлият секунди преди това Иво Иванов си отбеляза неспасяем автогол за крайното 2:2.

"ЛЕВСКИ" – ЛИЛ 2:2
1:0 Гара Дембеле (11), 1:1 Тулио де Мело (35), 2:1 Владимир Гаджев (82), 2:2 Иво Иванов (88-автогол)

"ЛЕВСКИ": 85.Кирил Акалски, 2.Дъстли Мулдер, 55.Йордан Милиев, 3.Сержиньо Грийн, 14.Веселин Минев, 23.Андвеле Слори (58-17.Даниел Младенов), 45.Владимир Гаджев, 10.Христо Йовов (60-16.Мариян Огнянов), 20.Жоазиньо, 22.Дарко Тасевски (87-5.Иво Иванов), 39.Гара Дембеле
Резерви: 12.Божидар Митрев, 4.Стефан Станчев, 5.Иво Иванов, 7.Александър Александров, 16.Мариян Огнянов, 17.Даниел Младенов, 29.Исмаил Иса
Треньор: Ясен Петров

ЛИЛ: 1.Микаел Ландро, 5.Идриса Гай, 6.Пепе Суаре, 18.Франк Берия, 22.Орелиен Шеджу, 14.Давид Розенал, 24.Рио Мавуба (57-7.Йохан Кабайе), 10.Людовик Обранияк, 29.Стефан Дюмон, 9.Тулио де Мело (76-26.Еден Хазар), 27.Жервиньо (57-8.Муса Соу)
Резерви: 30.Александре Оукиджа, 23.Адил Рами, 2.Матийо Дебюши, 4.Флоран Балмон, 7.Йохан Кабайе, 26.Еден Хазар, 8.Муса Соу
Треньор: Руди Гарсия

София, стадион "Георги Аспарухов"
Съдия: Милорад Мажич (Сърбия)
Жълти картони: Андвеле Слори, Веселин Минев, Божидар Митрев ("Левски"); Рио Мавуба, Муса Соу (Лил)

по минути:

В 11-ата минута, Гара Дембеле открива резултата и взривява "Герена". Френският нападател се възползва по отличен начин от грешка на подхлъзналия се Орелиен Шеджу, отне му топката, преодоля и капитана на гостите Рио Мавуба, след което стреля силно и наказа Микаел Ландро за 1:0.

В 22-ата минута, Тулио де Мело стреля силно от 20-ина метра, топката се отбива в дясната греда, след което Дарко Тасевски я чисти в предни позиции.

Центриране в наказателното поле на Левски в 35-ата минута, където Минев не се намеси адекватно и Де Мело засече топката с глава и я прати във вратата на неубедителния Акалски за 1:1.

49 минута: Тасевски подаде към Жоазиньо, който центрира, но топката срещна ръката на футболист на Лил, съдията от Сърбия показа играта да продължи.

55 минута: Отлично изпълнение на Гаджев, който стреля силно от около 20 метра, Ландро с върха на пръстите си избива в корнер

82 минута: Феноменално изпълнение на Гаджев, който взривява трибуните. Жоазиньо свали топката с гърби към сърцатия халф, който от 30 метра фронатално срещу вратата на Лил нанася невероятен снаряд, след който едва не скъса мрежата

88 минута: След центриране в наказателното поле на Левски, Иво Иванов си отбеляза неспасяем автогол