Румънци удариха Черно море

2011-02-05 11:31:00

Следващият съперник на Черно море на 7 февруати е босненският Челик

Черно море
загуби първата си контрола от подготвителния лагер в Турция. Варненците отстъпиха 0:1 от румънския Университатя Клуж. Мачът се игра на терена в курорта Белек, на 50 километра от хотела на Моряците, при лек дъжд и температура около 15 градуса. В момента Университатя е на 14-о място в Румъния, пише "7 дни спорт".

В първите минути македонецът от Черно море Чурлинов имаше отлична възможност за гол, но ударът му бе спасен от вратаря Попа. Съперникът отговори с удар на Николеску. В 37-ата мин пък Адемар Жуниор стреля от около 20 метра, но Попа отново бе на мястото си. Малко преди почивката Дончо Атанасов направи страхотен рейд и стреля, но нацели гредата.

В първите минути на второто полувреме резервата Георги Божилов отправи опасен шут от малък ъгъл, но нямаше късмет. Така се стигна до 66-ата мин, в която Делгадо вкара единствения гол в мача от дузпа. До края на срещата Моряците бяха по-активният отбор, но нямаха късмет.

Треньорът на варненци Стефан Генов използва общо 18 футболисти, като трябва да се отбележи завръщането на терена на Михаил Лазаров, който се появи в 70-ата мин. Извън групата останаха бразилецът Самуел Камазола, който още не е готов, Камен Трифонов, Янчо Андреев, Илиян Капитанов, Исмет Мурадов, Любомир Михалев и Георги Китанов. Следващият съперник на Черно море е босненският Челик. Мачът е на 7 февруари.