Скандал в Ловеч! Бутат Литекс към титлата (видео)

2010-11-13 20:17:00

Скандален гол в края на мача донесе победата с 1:0 на шампиона Литекс срещу Локомотив София в мач, игран на Градския стадион в Ловеч. Голмайстор за "оранжевите" беше Дока Мадурейра (на снимката), възползвал се от уникална грешка на съдията Ангел Ангелов. Преди гола, Момчил Цветанов извърши нарушение срещу Иванов, което не бе маркирано от главния рефер.

Претенциите на гостите обаче не бяха само тези. Те не получиха и дузпа през първата част, когато играч на домакините игра с ръка в наказателното си поле.

Иначе самият двубой бе доста слаб и започна с много чисто положение в полза на гостите, след като още в четвъртата минута Асамоа изведе Генков очи в очи със стража на домакините, но нападателят пропусна. След това пък наставникът на "оранжевите" Любослав Пенев беше принуден да извърши две смени, след като Петков и Барт се контузиха и на техните места влезнаха Тодоров и Илия Миланов.

След почивката шампионите владееха повече топката, но до чисти възможности пред Пейков така и не се стигаше. В 77-ата минута Асамоа опита хубав диагонален шут, но в ръцете на Баривиера. Така дойде и скандалната 85-ата минута, в която Цветанов загуби топката, след което задържа Иво Иванов. Реферът, обаче, не свири нарушение, кълбото стигна до Дока, който финтира играч на софиянци и намери мрежата на столичани.

Така след този успех ловчанлии ще зимуват на върха в А група, след като вече имат 34 точки, докато "железничарите" останаха четвърти с 25.

ЛИТЕКС – ЛОКО (Сф) 1:0
1:0 Дока (85)

Литекс: 31.Баривиера, 2.Александър Барт (21 – 18.Илия Миланов), 3.Петър Занев, 5.Михаил Венков, 6.Ивайло Петков (9 – 9.Светослав Тодоров), 7.Христо Янев, 8.Том (76 – 27.Момчил Цветанов), 15.Дока, 19.Уилфред Нифлор, 21.Александър Цветков, 33.Николай Бодуров

Локо (Сф): 21.Боян Пейков, 17.Ивайло Димитров, 12.Дарко Савич, 11.Кристиан Добрев, 14.Милен Лахчев, 15.Румен Горанов (89 – 88.Владислав Романов), 21.Искрен Писаров, 8.Светослав Дяков, 9.Цветан Генков, 1.Дерек Асамоа, 18.Калоян Караджинов (60 – 23.Иво Иванов)