Славия губи от румънци

2011-02-15 16:40:00

"Белите" отстъпват с 0:1 от Петролул Плоещ

Славия загуби с 0:1 от втородивизионния румънски Петролул Плоещ в приятелски футболен мач, игран в Турция. Единственото попадение падна в 54-ата минута, дело на Катарама.

Първата част на мача премина при поделено надмощие на двата тима и без голове. Неприятното бе, че двама от Славия и един от Плоещ трябваше да напуснат контузени проверката още преди да е изтекъл и половин час от нея. Дяков и Радослав Димитров напуснаха терена за Славия, а Оприца за Петролул.

В 54-ата минута Катарама получи топката отдясно, премина през Дениран и с мощен шут я вкара във вратата на Стефано Кунчев. В 71-ата минута Божов отбеляза изравнително попадение, но преди да стреля към вратата страничният съдия вдигна флага за засада, който нападателят не видя и отигра ситуацията.

Шест минути преди края резервата Спас Георгиев пропусна да изравни резултата, като ударът му от няколко метра не намери очертанията на вратата на Петролул.

Утре отборът на Славия се завръща в София, където ще протече последният етап от зимната подготовка на отбора.

Състав на Славия: Кунчев, Дяков (18-Дениран), Генев, Сечков, Том, Пеев, Юруков (60-Георгиев), Филипов, Димитров (23-Жуниньо), Божов, Христов.