Славия не се даде на участник в ШЛ

2011-02-06 23:45:00

Амбициозният тим на Славия завърши наравно 0:0 със сръбския Партизан Белград във втората си приятелска среща по време на лагера в Анталия. Старши треньорът на "белите" Емил Велев – Кокала изпробва общо 17 футболисти срещу участника в Шампионската лига през есента на 2010 година.

В 20-та минута хубава атака на Георги Христов доведе до опасност пред вратата на сърбите, но нападателят се засуети и не успя да отправи удар към вратата на Партизан. Само 60 секунди по-късно шут на Радослав Димитров не намери целта.

В 41-та минута Радослав Петрович фаулира грубо Николай Божов и след това удари Йордан Юруков. Това доведе до меле между футболистите на двата отбора, но до сериозни инциденти не се стигна. Три минути по-късно удар на Ивица Илиев от сръбския гранд срещна гредата на вратата на Славия.

Десетина минути след почивката Доминик Адиа се измъкна от защитата на българите, но вратарят Емил Петров спаси удара му. Пет минути преди края резервата Жуниньо проби отляво и центрира към Илия Илиев, който стреля във вратаря на сърбите Владимир Стойкович.

Следващата приятелска среща на "белите" в Анталия е на 8 февруари, а съперник е отборът на Збройовка Бърно от Чехия.

Състав на Славия: Петров, Дяков (46-Дениран), Филипов, Сечков, Генев (90-Огнянов), Димитров (56-Жуниньо), Том, Баяно, Юруков (58-Пеев), Христов (81-Илиев), Божов (72-Кушев).